Przypadłość nietrzymania moczu dotyczy coraz większej liczby osób – szacuje się, że co trzecia dorosła kobieta i co piąty mężczyzna ma ten problem. Przyczyn tej dolegliwości może być wiele: wiek – u osób starszych występuje częściej i związane jest z osłabieniem mięśni dna miednicy, przebyte infekcje układu moczowego, operacje – urologiczne, proktologiczne, czy ginekologiczne, jak również poród u kobiet.

Ze względu na rodzaj wyróżniamy:

Co możemy zrobić, gdy problem ten pojawi się u nas lub bliskiej nam osoby? Można zacząć stosować środki higieniczne typu odpowiednie wkładki, podpaski, czy pieluchy lub poddać się leczeniu chirurgicznemu. Pierwsza z tych metod nie rozwiązuje problemu, z drugiej nie wszyscy pacjenci chcą korzystać, bojąc się powikłań.

Mając na uwadze zdrowie i komfort naszych pacjentów, wprowadziliśmy w naszej przychodni rehabilitację proktologiczną, która jest skuteczną, prostą i bezinwazyjną metodą leczenia nietrzymania moczu lub kału. O jej skuteczności przekonało się już wielu naszych dotychczasowych pacjentów – rehabilitację proktologiczną prowadzimy jako jedyni w Szczecinie. Przejdź do strony gabinetu rehabilitacji proktologicznej, dowiedz się więcej o metodzie i umów się na wizytę.

W Plus MED można również zakupić sprzęt potrzebny do rehabilitacji proktologicznej.