Lekarze prowadzący

< >

dr n. med. Jan Pawlus

dr n. med.Jarosław Lichota

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

Wycinanie tłuszczaków, kaszaków, zmian barwnikowych, usuwanie brodawek wirusowych, wycinanie znamion, plastyka wrastającego paznokcia

Gabinet chirurgiczny

Konsultacje i zabiegi chirurgiczne w Szczecinie

W Gabinecie Chirurgii Ogólnej udzielamy konsultacji lekarza chirurga oraz wykonujemy drobne zabiegi — między innymi:

Chirurg ogólny — jesteśmy dla Ciebie

W Gabinetach PlusMed Szczecin dbamy o Twoją wygodę i bezpieczeństwo. Zapewniamy świadczenia w przestronnych, jasnych, dobrze wyposażonych i bezpiecznych pomieszczeniach. Zapewniamy przede wszystkim wsparcie zespołu specjalistów i profesjonalistów. Naszym celem, który skutecznie realizujemy, jest zapewnienie pacjentom ciągłości opieki i jej koordynowanie poprzez wsparcie innych specjalistów, tak by działanie było skuteczne i efektywne w jak najkrótszym czasie.

 

Chirurgia ogólna

Jako dział medycyny zajmuje się leczeniem operacyjnym narządów rozmieszczonych w niemal wszystkich rejonach ciała. W związku z tym chirurg ogólny diagnozuje i leczy te choroby przewodu pokarmowego, narządów jamy brzusznej, skóry, czy urazy kończyn, które wymagają interwencji chirurgicznej – wycięcia, zszycia itp. Chirurg ogólny kieruje też pacjentów na operacje, jak również sprawuje opiekę nad nimi po przebytych zabiegach chirurgicznych. Warto też wiedzieć, że lekarz ten zajmuje się również kompleksowym leczeniem oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń czy zakażeń.

Jakie choroby leczy chirurg ogólny?

Do chirurga ogólnego możemy zgłosić się zarówno z poważnymi problemami typu: kamica żółciowa, jak również tymi mniej groźnymi np: wycinanie wrastających paznokci. Do chorób, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się do tego lekarza specjalisty, należą:

Jakie objawy i dolegliwości powinny skłonić nas do konsultacji chirurgicznej?

Z konsultacją chirurgiczną nie należy zwlekać, ponieważ w wielu przypadkach zaniedbanie może skończyć się poważnymi powikłaniami. Do objawów, z którymi warto zgłosić się do chirurga ogólnego, należą:

Badania i zabiegi.

Jak przygotować się do wizyty?

Wybierając się na konsultację chirurgiczną należy przynieść aktualną dokumentację medyczną. Wszelkie przebyte badania czy też pobyty w szpitalu mogą być niezwykle pomocne w postawieniu trafnej diagnozy, a przede wszystkim pozwolą na zapewnienie pacjentowi jak największego bezpieczeństwa.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich, konsultacji z lekarzami innych specjalizacji lub rehabilitacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.