Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Anna Sokół

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

konsultacja reumatologiczna

Reumatologia — prywatny lekarz reumatolog w Szczecinie

Jako dziedzina medycyny, skupiona jest na rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce chorób reumatycznych kości i stawów oraz stanów zapalnych tkanki miękkiej.

Zatem reumatolog zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń reumatycznych kości i stawów oraz chorób zapalnych tkanki łącznej.

Jakie choroby leczy lekarz reumatolog?

Specjalista w dziedzinie reumatologii zajmuje się leczeniem bardzo wiele rodzajów chorób, wśród których znajdują się:

Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u lekarza reumatologa?

W powszechnym przekonaniu z pomocy reumatologa korzystają jedynie osoby starsze, nic bardziej mylnego – na choroby o podłożu reumatologicznym mogą chorować nawet dzieci. Dlatego, warto skorzystać z pomocy reumatologa, jeśli zaobserwowałeś u siebie następujące objawy:

Jakie badania może zlecić prywatny lekarz reumatolog?

Do badań, które są pomocne lekarzowi reumatologowi, zaliczamy:

Wszystkie z powyższych badań możesz wykonać u nas w PlusMED.

Jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u reumatologa należy sporządzić spis zażywanych leków. Na wizytę należy przynieść aktualną dokumentację medyczną.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich, konsultacji z lekarzami innych specjalizacji lub rehabilitacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.