Lekarze prowadzący

< >

lek. med.Izabela Binkowska-Borgosz

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

Konsultacja gastrologiczna

Gastroenterologia

Inaczej gastrologia, jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem układu pokarmowego.

Jakie choroby leczy gastrolog, inaczej gastroenterolog?

Do gastroenterologa zgłaszamy się z wszelkiego rodzaju dolegliwościami związanymi z układem pokarmowym. Lekarz gastroenterolog diagnozuje i leczy następujące choroby:

Kiedy zgłosić się do lekarza gastrologa?

Czy wiesz, że coraz więcej pacjentów korzysta z porad gastroenterologa? Uważa się, że znaczna część chorób i dolegliwości związanych z układem pokarmowym jest wynikiem stresującego trybu życia i nieodpowiedniego sposobu odżywiania się. Dlatego, warto zasięgnąć porady lekarza gastroenterologa, jeśli zauważysz u siebie jedną z dolegliwości typu:

Badania gastroenterologiczne

W celu postawienia dokładnej diagnozy, lekarz gastroenterolog może zalecić dodatkowe badania, najczęściej są to:

W jaki sposób przygotować się do wizyty?

Wybierając się na konsultację gastroenterologiczną, należy przynieść aktualną dokumentację medyczną, która może być pomocna w postawieniu prawidłowej diagnozy. Warto również przypomnieć sobie, od jakiego czasu zmagamy się z uporczywymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.