Lekarze prowadzący

< >

dr n. med. Beata Pełka-Lalik

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

USG tarczycy, TSH, fT4 i fT3, anty-TPO

Endokrynologia

Jako dziedzina medycyny zajmuje się zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, np. przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników. Gruczoły te wydzielają hormony – substancje mające duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Jakie choroby leczy endokrynolog?

Lekarz endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszystkich chorób, które są wynikiem nieprawidłowego wydzielania hormonów przez gruczoły wewnętrzne. Należą do nich:

Co powinno skłonić nas do wizyty u lekarza endokrynologa?

Zaburzenia hormonalne mogą pojawić się w każdym wieku. Z drugiej strony każdy organizm rozwija się i reaguje nieco inaczej, co sprawia samodzielne stwierdzenie, czy dany objaw jest wynikiem choroby czy nie, staje się wręcz niemożliwe. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie konsultacji endokrynologicznej.

Niepokojące objawy u osób dorosłych:

Badania i zabiegi

Do badań najczęściej zalecanych przez endokrynologa należą:

Jak przygotować się do wizyty?

Na konsultację z endokrynologiem należy przynieść aktualne wyniki badań. Szczególnie przydatne okaże się oznaczony poziom TSH, ft3, ft4 oraz przeciwciał anty – TPO. Pomocne okaże się również wynik badania USG tarczycy, jeżeli było wykonywane.

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało dodatkowych specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.