Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Jan Pawlus

dr n. med.Jarosław Lichota

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

profilaktyka, diagnozowanie, leczenie - w tym leczenie chirurgiczne

Lekarz bariatra specjalizuje się w kompleksowym leczeniu otyłości i chorób z nią związanych. Choć tematyka ta może być trudna dla niektórych pacjentów, to warto pamiętać, że otyłość jest poważnym problemem zdrowotnym, który wymaga profesjonalnej pomocy.

Otyłość – choroba cywilizacyjna XXI w.

Nadmiar kilogramów zazwyczaj postrzegany jest jako problem wizualny, jednak trzeba pamiętać, że przede wszystkim jest to problem zdrowotny. Osoby z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w dużo większym stopniu narażone są na takie choroby jak: cukrzyca, nadciśnienie, udar, choroba wieńcowa, schorzenia kardiologiczne, zaburzenia oddychania, problemy z woreczkiem żółciowym oraz bóle i zwyrodnienia stawów. Dodatkowo otyłość bywa również źródłem problemów natury psychologicznej – nadmiar kilogramów sprawia, że wiele osób traci poczucie własnej wartości, izoluje się od innych i ma trudności w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych. W niektórych przypadkach otyłość może być nawet przyczyną depresji.

W jaki sposób leczymy nadwagę i otyłość w PlusMed?

W PlusMed w Szczecinie proponujemy  zintegrowane podejście do leczenia otyłości – od leczenia zachowawczego po chirurgiczne. Współpracujemy z NFZ w zakresie kwalifikowania pacjentów do zabiegów chirurgii bariatrycznej, a nasi chirurdzy bariatryczni są doświadczonymi specjalistami praktykującymi w szczecińskich szpitalach publicznych.

zachowawcze leczenie otyłości

Kwalifikacja do zabiegu chirurgicznego

Przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego

Wsparcie pozabiegowe
i konsultacje kontrolne

Podejmij leczenie

Jeśli borykasz się z problemem otyłości, chorobami układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym czy chorobami stawów, warto umówić się na konsultację u lekarza bariatry. Profesjonalne podejście specjalisty pozwoli Ci na zdrowe zmniejszenie wagi i poprawę jakości życia. Pamiętaj, że otyłość to choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia, dlatego nie zwlekaj z wizytą u specjalisty.