Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Jan Pawlus

dr n. med.Jarosław Lichota

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

profilaktyka, diagnozowanie, leczenie - w tym leczenie chirurgiczne

Co to jest bariatria?

Bariatria jest dziedziną medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, określaniem przyczyn oraz leczeniem nadwagi i otyłości, w tym również leczeniem metodami chirurgicznymi.

Otyłość – choroba cywilizacyjna XXI w.

Czy wiesz, że otyłość jest jedną z chorób cywilizacyjnych? Nadmiar kilogramów zazwyczaj postrzegany jest jako problem wizualny, jednak trzeba pamiętać, że przede wszystkim jest to problem zdrowotny. Osoby z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w dużo większym stopniu narażone są na takie choroby jak: cukrzyca, nadciśnienie, udar, choroba wieńcowa, schorzenia kardiologiczne, zaburzenia oddychania, problemy z woreczkiem żółciowym oraz bóle i zwyrodnienia stawów. Dodatkowo otyłość bywa również źródłem problemów natury psychologicznej – nadmiar kilogramów sprawia, że wiele osób traci poczucie własnej wartości, izoluje się od innych i ma trudności w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych. W niektórych przypadkach otyłość może być nawet przyczyną depresji.

Czym zajmuje się lekarz bariatra?

Bariatra jest lekarzem, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem nadwagi i otyłości zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Do jego kompetencji należy: określenie wszystkich przyczyn otyłości, przygotowanie indywidualnego programu dietetycznego, nauczenie pacjenta zasad właściwego żywienia oraz kontrola masy i składu ciała. Gdy wymaga tego sytuacja, lekarz bariatra może zaproponować i przeprowadzić odpowiedni zabieg chirurgiczny.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza bariatry?

Z porady tego specjalisty zawsze warto skorzystać, jeśli borykasz się z nadwagą lub otyłością, szczególnie w przypadku, gdy samodzielne próby pozbycia się zbędnych kilogramów zakończyły się niepowodzeniem. Poddając się profesjonalnemu programowi leczenia, nie tylko odzyskasz smukłą sylwetkę, ale również unikniesz ryzyka wielu chorób oraz zyskasz dobre samopoczucia. Warto pamiętać, że im szybciej się zgłosisz do lekarza, tym szybciej i mniejszym kosztem uzyskasz pożądany efekt.

Wizyta i co dalej?

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Gdyby okało się, że diagnozowanie i leczenie Twojego przypadku będzie wymagało specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.