Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Magdalena Sieńko

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

wywiad lekarski, badanie neurologiczne

Prywatny lekarz neurolog dziecięcy w Szczecinie

Neurolog dziecięcy zajmuje się schorzeniami układu nerwowego dzieci i młodzieży; niezwykle istotne jest aby rozpoznać jak najwcześniej objawy chorób układu nerwowego i podjąć prawidłowe i skuteczne leczenie.

Neurolog dziecięcy zaplanuje i poprowadzi diagnostykę, a następnie leczenie w chorobach układu nerwowego u dzieci. Zaburzenia dotyczyć mogą zarówno ośrodkowego jak i obwodowego układu nerwowego u dzieci, niemowląt i młodzieży.

Wiele objawów neurologicznych jest niezauważanych przez rodziców u dzieci i trafiają one do lekarza później niż powinny; dlatego diagnostyka i wdrożenie leczenia powinno zajmować jak najmniej czasu.

Wczesne wykrycie zaburzeń rozwojowych i rozpoczęcie kompleksowej terapii koordynowanej przez stały zespół lekarzy i fizjoterapeutów to najczęściej jedyny efektywny model opieki w skutecznym leczeniu neurologicznym dzieci.

Współpraca z rodzicami, badania genetyczne w przypadku podejrzenia choroby o takim podłożu i edukacja rodziców pozwala zmniejszać ryzyka tych zaburzeń.
Wczesne rozpoznanie pierwszych objawów zaburzeń neurologicznych u najmłodszych dzieci pozwala wdrożyć leczenie skutecznie niwelujące przyczyny, a co za tym idzie, następstwa niezdiagnozowanych i nieleczonych zaburzeń. Etapy leczenia i rehabilitacji są dostosowywane do etapu rozwojowego dziecka w taki sposób, by każdy etap rozwoju młodego organizmu niwelował jak najwięcej zaburzeń i nie opóźniał możliwości dalszego rozwoju.

Jak przygotować się do wizyty?

Na wizytę należy zabrać ze sobą aktualną dokumentację medyczną oraz listę zażywanych leków. Przydatne okażą się również informacje o tym, od jakiego czasu pogarsza się jego stan zdrowia.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.