Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Jolanta Turowska-Kowalska

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

wywiad lekarski, badanie neurologiczne

Dni neurologii w Gabinetach PlusMed

Zapraszamy na badania neurologiczne w szczególności osoby cierpiące na zaburzenia snu, szumy uszne, problemy z pamięcią, bóle i zawroty głowy a także po przebytym COVID-19. Miej to z głowy! Dni neurologii to świetna okazja do tego, aby zdiagnozować niepokojące Cię objawy ze strony układu nerwowego.
Zadzwoń: tel. 606 996 299 lub napisz rejestracja@plusmed.szczecin.pl

Neurologia

Jest dziedziną medycyny, zajmującą się chorobami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest spokrewniona z psychiatrią. Podstawowa różnica polega na tym, że w polu zainteresowań psychiatrii leżą choroby wynikające z biochemicznych zaburzeń funkcjonowania mózgu, natomiast neurologia skupia się na uszkodzeniach układu nerwowego. Jednak są choroby, które są leczone zarówno przez neurologa, jak i psychiatrę.

Jakie choroby diagnozuje i leczy lekarz neurolog?

Neurolog zajmuje się zatem profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu nerwowego, który obejmuje nerwy obwodowe, rdzeń kręgowy i mózg.

Zajmuje się leczeniem takich schorzeń, jak:

Neurolog może również zalecić rehabilitację neurologiczną, której celem jest przywrócenie choremu wszystkich życiowych funkcji utraconych na skutek przebytego schorzenia typu: udar, uraz czaszkowo-mózgowy, stwardnienie rozsiane, czy choroba Parkinsona.

Co powinno nas skłonić do wizyty u lekarza neurologa?

Należy pamiętać, że wiele z objawów, chorób neurologicznych jest nieswoistych lub mogą być efektem przemęczenia, trwającej infekcji, urazu, braku niektórych witamin czy zwyrodnień układu kostnego, które uciskają na nerwy. Dlatego należy zachować szczególną czujność i zwrócić się o pomoc do neurologa, gdy zaobserwujemy powtarzające się:

Neurologia dziecięca

Przejdź do Gabinetu Neurologii dziecięcej

Neurolog dziecięcy zajmuje się schorzeniami układu nerwowego dzieci i młodzieży; niezwykle istotne jest aby rozpoznać jak najwcześniej objawy chorób układu nerwowego i podjąć prawidłowe i skuteczne leczenie.

Neurolog dziecięcy zaplanuje i poprowadzi diagnostykę a następnie leczenie w chorobach układu nerwowego u dzieci. Zaburzenia dotyczyć mogą zarówno ośrodkowego jak i obwodowego układu nerwowego u dzieci, niemowląt i młodzieży.

Wiele objawów neurologicznych jest niezauważanych przez rodziców u dzieci i trafiają one do lekarza później niż powinny; dlatego diagnostyka i wdrożenie leczenia powinno zajmować jak najmniej czasu.

Wczesne wykrycie zaburzeń rozwojowych i rozpoczęcie kompleksowej terapii koordynowanej przez stały zespół lekarzy i fizjoterapeutów to najczęściej jedyny efektywny model opieki w skutecznym leczeniu neurologicznym dzieci.

Współpraca z rodzicami, badania genetyczne w przypadku podejrzenia choroby o takim podłożu i edukacja rodziców pozwala zmniejszać ryzyka tych zaburzeń.
Wczesne rozpoznanie pierwszych objawów zaburzeń neurologicznych u najmłodszych dzieci pozwala wdrożyć leczenie skutecznie niwelujące przyczyny a co za tym idzie następstwa niezdiagnozowanych i nieleczonych zaburzeń. Etapy leczenia i rehabilitacji są dostosowywane do etapu rozwojowego dziecka w taki sposób, by każdy etap rozwoju młodego organizmu niwelował jak najwięcej zaburzeń i nie opóźniał możliwości dalszego rozwoju.

Przejdź do Gabinetu Neurologii dziecięcej

Jak przygotować się do wizyty?

Na wizytę należy zabrać ze sobą aktualną dokumentację medyczną oraz listę zażywanych leków. Przydatne okażą się również informacje o tym, od jakiego czasu pogarsza się jego stan zdrowia.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.