Lekarze prowadzący

< >

mgrAgata Zapała

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

konsultacja pacjentów bariatrycznych, diagnoza psychologiczna

Czym jest psychologia?

Czy wiesz, że termin psychologia pochodzi z języka greckiego i dosłownie oznacza „naukę o duszy”? Psychologia jako nauka bada mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. W kręgu jej zainteresowań jest również badanie zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję człowieka z otoczeniem.

Czym zajmuje się lekarz psycholog?

Najogólniej mówiąc, psycholog jest specjalistą, który dba o nasze zdrowie psychiczne. W ramach swoich kompetencji może udzielać pomocy psychologicznej, czy też prowadzić poradnictwo psychologiczne lub psychoedukację, Co to dokładnie oznacza?

Każdy z nas doskonale zna takie zjawiska psychologiczne jak: złe samopoczucie, drażliwość, smutek, czy bezsilność. Każdy z nas ma również swoje sposoby na radzenie sobie z nimi. Spokojny spacer, wysiłek fizyczny, czy rozmowa z bliską i zaufaną osobą są w stanie pomóc nam przywrócić dobre samopoczucie. Jednak są takie sytuacje, w których czujemy, że nie jesteśmy sobie sami sobie poradzić: przewlekły stres związany z trudną sytuacją życiową, pogłębiające się obniżenie nastroju, brak koncentracji, czy nieuzasadnione lęki. W takich sytuacjach warto skorzystać z porady psychologa, którego zadaniem jest pomóc nam poznać i zrozumieć siebie, oswoić lęk, złagodzić wewnętrzne cierpienie, czy też pomóc odnaleźć się w trudnych i nowych dla nas sytuacjach. Pracując z psychologiem, jesteśmy w stanie wypracować nowe i skuteczne strategie radzenia sobie ze swoimi problemami.

W jakich sytuacjach warto zgłosić się do prywatnego lekarza psychologa?

Świadomość, że o zdrowie psychiczne powinniśmy tak samo dbać, jak o zdrowie fizyczne jest jednym pierwszych kroków prowadzących do pozytywnych zmian. Zdrowie psychiczne ma bardzo duży wpływ na jakość naszego życia, dlatego po pomoc do psychologa warto udać się w przypadku gdy:

W jaki sposób należy przygotować się do wizyty?

Wizyta u psychologa nie wymaga specjalnych przygotowań.

Wizyta i co dalej? Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia

Jeśli okaże się, że diagnozowanie lub leczenie Twojego przypadku będzie wymagało specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.