Lekarze prowadzący

< >

lek. med.Przemysław Lalik

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

Konsultacja ortopedyczna

Czym zajmuje się prywatny lekarz ortopeda?

Lekarz ortopeda konsultuje dolegliwości ze strony układu stawów i kości. Diagnozuje przyczyny bólu, pogorszenia samodzielności poruszania się, sprawności stawów, właściwej postawy ciała i problemy związane z urazem w zakresie układu kostno-stawowego.

Przyczyny i konsekwencje schorzeń ortopedycznych

Czasem przyczyny wypływają z wieku, czasem z nieprawidłowej diety a czasem z nierozpoznanego schorzenia. Na zdrowie kości i stawów wpływa również zrównoważona dieta, zawierająca odpowiednią ilość białka, wapnia i witamin.

Są jednak takie choroby, które znacząco uszkadzają kości i mimo spożywanego wapnia nie pozwalają na jego odkładanie w kościach – np. przewlekła choroba nerek. Dlatego nie należy lekceważyć dolegliwości – warto je skonsultować z lekarzem specjalistą.

Kiedy długotrwale przyjmujesz leki przeciwbólowe (bez rozpoznania przyczyny bólu po dogłębnej diagnostyce), szkodzisz sobie podwójnie: nie wiesz, dlaczego ten ból się pojawia i dodatkowo przyjmujesz leki, które nie są obojętne dla Twojego organizmu. Należy uświadomić sobie, ze samo pozbycie się bólu może zniweczyć czas na rozpoznanie i leczenie właściwej choroby, w tym niekiedy nowotworów umiejscowionych w układzie kostnym, kręgosłupie itp.

Ból jest objawem pozytywnym i, zanim go usuniesz, znajdź jego przyczynę. Czasem rozpoznanie może nas zaskoczyć.

Lekarz ortopeda w Szczecienie — jesteśmy dla Ciebie

W Gabinetach PlusMed Szczecin dbamy o Twoją wygodę i bezpieczeństwo. Zapewniamy świadczenia w przestronnych, jasnych, dobrze wyposażonych i bezpiecznych pomieszczeniach. Zapewniamy przede wszystkim wsparcie zespołu specjalistów i profesjonalistów. Naszym celem, który skutecznie realizujemy, jest zapewnienie pacjentom ciągłości opieki i jej koordynowanie poprzez wsparcie innych specjalistów, tak by działanie było skuteczne i efektywne w jak najkrótszym czasie.

Ortopedia

Jest działem medycyny, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wad – wrodzonych i nabytych, oraz chorób związanych z układem ruchu.

Jakie choroby diagnozuje i leczy lekarz ortopeda?

Ortopeda jest lekarzem, który dba o stan naszych kości, stawów, więzadeł i mięśni, dlatego pod jego opieką znajdują osoby w każdym wieku.

Ortopeda diagnozuje i leczy:

Co powinno nas skłonić do wizyty u ortopedy?

Jak już wspomnieliśmy, pod opieką lekarza ortopedy znajdują się osoby w każdym wieku.

U niemowląt, badaniem ortopedycznym, które koniecznie należy wykonać, jest USG stawów biodrowych.

Jeśli chodzi o dzieci, to u lekarza ortopedy:

U osób dorosłych wskazaniem do wizyty u ortopedy jest:

Badania i zabiegi:

USG stawów biodrowych u niemowląt.

Jak przygotować się do wizyty?

Przed konsultacją ortopedyczną należy przypomnieć sobie, od jakiego czasu zmagamy się z dolegliwościami ze strony układu ruchowego. Przydatne będą również informacje np. o wcześniejszych złamaniach oraz historia chorób ortopedycznych w rodzinie.

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich, konsultacji z lekarzami innych specjalizacji lub rehabilitacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.