Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Justyna Szmit-Domagalska

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

USG tarczycy, TSH,fT4 i fT3, anty-TPO.

Endokrynolog dziecięcy

Endokrynologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami spowodowanymi niewłaściwym wydzielaniem hormonów. Hormony są bardzo ważnymi regulatorami metabolizmu, odpowiadają za prawidłowe wzrastanie i dojrzewanie. Niedobór lub nadmiar hormonów może wystąpić już od momentu urodzenia dziecka, początkowo nie dając wyraźnych objawów chorobowych.

Wiele chorób można skutecznie leczyć , jednak najlepsze wyniki osiągają dzieci , u których najszybciej postawiono rozpoznanie i rozpoczęto terapię. Konsekwencje zdrowotne późnego rozpoznania niektórych schorzeń endokrynologicznych bywają nieodwracalne.

Choroby endokrynologiczne występujące w rodzinie , mogą być dziedziczone przez dziecko.

Poradnia endokrynologiczna dla dzieci i młodzieży zajmuje się prowadzeniem kompleksowej diagnostyki i leczeniem w zakresie chorób przysadki mózgowej , tarczycy , przytarczyc, nadnerczy, jajników i jąder, w szczególności :

Wykonujemy także badania laboratoryjne i USG w kierunku chorób endokrynologicznych i diabetologicznych.

Problemy, z którymi warto zgłosić się do specjalisty:

Pilnie należy zgłosić się do endokrynologa, gdy:

Niepokojące objawy u dzieci:

Wiele chorób można skutecznie leczyć, jednak najlepsze wyniki osiągają dzieci , u których szybko postawiono rozpoznanie i rozpoczęto terapię.

Badania i zabiegi.

Do badań najczęściej zalecanych przez endokrynologa należą:

Jak przygotować się do wizyty?

Na konsultację z endokrynologiem należy przynieść aktualne wyniki badań. Szczególnie przydatne okaże się oznaczony poziom TSH, ft3, ft4 oraz przeciwciał anty – TPO. Pomocne okaże się również wynik badania USG tarczycy, jeżeli było wykonywane.

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojego dziecka będzie wymagało dodatkowych specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.