Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących w Polsce rodzajów nowotworu. Szacuje się, że zostanie on zdiagnozowany u około 1 na 8 kobiet w trakcie ich życia. Większość kobiet, u których diagnozuje się raka piersi, ma ponad 50 lat, jednak nie możemy zapominać o tym, że młodsze kobiety również chorują.

Profilaktyka

Jeżeli rak zostanie wykryty na wczesnym etapie, istnieje duża szansa na wyzdrowienie. Dlatego tak ważnym jest, aby kobiety w każdym wieku regularnie wykonywały samobadanie piersi oraz korzystały z badań profilaktycznych. Jednym z takich badań jest UGS piersi. Ultrasonografia (USG) jest nieinwazyjną metodą diagnostyki obrazowej. Przeprowadzenie badania nie wymaga od Ciebie żadnych szczególnych przygotowań.

 

W tym szczególnym miesiącu zapraszamy wszystkie Panie na

badanie USG piersi oraz na konsultację ginekologiczną -15%

Zgłoś się do nas i dokonaj rejestracji na badanie w dogodnym dla Ciebie terminie. Twoje zdrowie jest tego warte!

Zadzwoń: tel. 606 996 299 lub napisz rejestracja@plusmed.szczecin.pl

Oferta obowiązuje 01-31 października.

 

Samobadanie piersi

Wykonuj je regularnie (zawsze w terminie od 3 do 5 dni po miesiączce), dzięki temu będziesz mogła łatwiej odkryć różnicę w wyglądzie lub strukturze Twoich piersi.  Jeśli podczas samobadania odkryłaś niepokojące Cię zmiany takie jak: zmiana wyglądu skóry, wysięk, obrzęk lub guzek w obrębie piersi, wskazana jest niezwłoczna konsultacja.

Dowiedz się  jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi.