Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Jan Pawlus

dr n. med.Jarosław Lichota

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

ERUS – USG anorektalne, rektoskopia, anoskopia

Gabinet chirurgiczny

Jakie schorzenia diagnozuje i leczy lekarz proktolog?

W gabinecie proktologicznym lekarz chirurg – proktolog diagnozuje schorzenia związane z dolnym odcinkiem jelita grubego. Ponieważ są to zagadnienia uznawane za wstydliwe, to odkładamy wizytę lub nawet nie wiemy gdzie szukać porady.

Pamiętaj, że my zajmujemy się profesjonalnie problemami dolnego odcinka przewodu pokarmowego, diagnozujemy i leczymy schorzenia sprawiające ból, dyskomfort i prowadzące do nadużywania leków przeciwbólowych lub ograniczania diety, co nikomu nie służy.

Dlatego jeżeli masz dolegliwości w okolicy odbytu, masz problem, ból, krwawienie podczas oddawania stolca, pojawia się ból podczas czynności higienicznych, niekiedy objawy stanu zapalnego (obrzęk, zaczerwienienie, temperatura i ból) umów wizytę u lekarza proktologa.

Badania proktologiczne w Szczecinie:

Skleroterapia, usuwanie żylaków oraz inne zabiegi proktologiczne:

 

Podczas wizyty w gabinecie proktologicznym PlusMed możesz spokojnie i bezpiecznie skorzystać z gabinetu higienicznego, a następnie w komforcie i z poszanowaniem intymności poddać się badaniu lekarskiemu.

Czym zajmuje się Proktologia

Proktologia to dział medycyny, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z ostatnim odcinkiem przewodu pokarmowego, czyli: jelita grubego, kanału odbytu i odbytnicy.

Jakie choroby leczy lekarz proktolog?

Specjalista proktologii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem takich schorzeń jak:

Z jakim problemem możesz się zgłosic do naszego gabinetu proktologicznego?

W zasadzie z każdym, który wymaga konsultacji, leczenia, diagnostyki lub rehabilitacji proktologicznej. Dlatego, jeśli pojawiły się u Ciebie niepokojące objawy typu:

Jak najszybciej skontaktuj się z nami i umów na wizytę lekarską. Im szybciej zgłosisz się do lekarza, tym proces leczenia będzie krótszy i mniej inwazyjny.

Co możemy Ci zaoferować w naszym gabinecie proktologicznym

Większość pacjentów woli mieć jednego lekarza prowadzącego przez cały czas od pojawienia się pierwszych objawów choroby aż do całkowitego jej wyleczenia i powrotu do dobrej kondycji.

W zakres świadczonych przez nasz usług wchodzi:

Profilaktyka

Wyjaśniamy, jaki w prosty sposób, wprowadzając odpowiednią dietę, aktywny tryb życia i regularne kontrole, można uniknąć chorób końcowego odcinka układu pokarmowego.

Diagnozowanie i leczenie proktologiczne

Diagnozujemy oraz leczymy takie schorzenia i choroby jak:

Badania diagnostyczne

W naszym gabinecie wykonujemy następujące badania diagnostyczne:

1. ERUS – USG anorektalne

Jest to badanie ultrasonograficzne, które polega na doodbytniczym wprowadzeniu specjalnej sondy USG. Badanie to pozwala na bardzo dokładnie zobrazowanie nieprawidłowości w obrębie odbytu i odbytnicy, a w niektórych przypadkach także gruczołu krokowego (prostaty). Dzięki temu możemy dobrać najlepszą metodę leczenia dla Ciebie.

2. Rektoskopia

Rektoskopia jest badaniem endoskopowym przeprowadzanym za pomocą rektoskopu. Dzięki temu badaniu możemy dokonać dokładnej oceny końcowego odcinka dolnej części przewodu pokarmowego – okrężnicy esowatej, odbytnicy oraz kanału odbytu. Widzimy stan morfologiczny błony śluzowej badanego odcinka oraz ewentualne zmiany o podłożu zapalnym, wrzodowym czy nowotworowym. Jeśli zaistnieje taka konieczność, możemy również pobrać materiał do badania histopatologicznego.

3. Anoskopia

Anoskopia to badanie proktologiczne polegające na oglądaniu końcowego odcinka odbytnicy za pomocą wziernika, tzw. anoskopu. Pozwala na ocenę zmian w błonie śluzowej kanału odbytu i jest szczególnie pomocna w diagnostyce przetok okołoodbytowych oraz hemoroidów.

4. Badanie per rectum

Jest jednym z podstawowych badań wykonywanych w proktologii. Badanie to odbywa się palcem przez odbyt i umożliwia ocenę stanu m.in. odbytu oraz odbytnicy.

Zabiegi:

Rehabilitacja proktologiczna

Często słyszymy od naszych pacjentów pytanie: w jakich przypadkach rehabilitacja jest pomocna? Zabiegi rehabilitacyjne zawsze warto stosować w przypadku gdy:

A także w wielu innych przypadkach.

Więcej na temat rehabilitacji proktologicznej możesz dowiedzieć się TUTAJ.

Nasze podejście

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób temat schorzeń, którymi zajmuje się proktologia, może wydawać się nieco wstydliwy, dlatego wszystkim naszym pacjentom zapewniamy fachową opiekę lekarską oraz dbamy o ich komfort i dobre samopoczucie.

Jak przygotować się do wizyty?

Wybierając się na konsultację proktologiczną, pamiętajmy o zabraniu dokumentacji medycznej oraz zadbajmy o higienę intymną. Jeżeli podczas wizyty wykonywana będzie rektoskopia, wówczas należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do badania.

Wizyta i co dalej?

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.
Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało dodatkowych badań, zabiegów chirurgicznych lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.