Lekarze prowadzący

< >

dr n. med. Beata Pełka-Lalik

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

Konsultacja endokrynologiczna, USG tarczycy

Zaburzenia hormonalne rozwijają się po cichu

Choroby związane z zaburzeniami hormonalnymi, takie jak niedoczynność czy nadczynność tarczycy, bardzo często są niedostrzegane przez nas. Wielkim zaskoczeniem dla pacjenta może okazać się rozpoznanie postawione przez endokrynologa. Bardzo istotne jest wczesne diagnozowanie wszelkich zmian i objawów, które pojawiły się nagle i często się pogłębiają. Dowiedz się, dlaczego nie należy lekceważyć zaburzeń hormonalnych. i w jakich przypadkach zalecane jest skonsultowanie swoich przypadłości ze specjalistą, jakim jest lekarz od tarczycy. Sprawdź, jakie możliwości mają mieszkańcy Szczecina.

Czym zajmuje się lekarz endokrynolog?

Endokrynologia to dziedzina nauki zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych i zaburzeń hormonalnych. Do gruczołów wydzielania wewnętrznego zalicza się: tarczycę, przytarczycę, przysadkę mózgową, nadnercza, trzustkę, jądra oraz jajniki.

Niejednokrotnie zmiany w naszym zachowaniu (zmęczenie, zdenerwowanie, osłabienie, nadwrażliwość) czy wyglądzie (wygląd twarzy, otyłość, zmiany w stawach, zmiany skórne), spowodowane są zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Tylko szybka diagnoza lekarza endokrynologa może zapobiec wielu nieodwracalnym i uciążliwym skutkom chorób wynikających z zaburzeń funkcjonowania układu hormonalnego.

Objawy zaburzeń hormonalnych

Pacjenci, udający się do gabinetu lekarza od chorób tarczycy, zgłaszają wiele objawów chorobowych, z czego najczęstszymi są:

Wizyta w gabinecie lekarza endokrynologa (prywatnie lub na NFZ) to nie tylko leczenie tak chorób tarczycy, lecz również pomoc w leczeniu otyłości i nadwagi, problemów ginekologicznych, w tym problemów z zajściem w ciążę.

Leczenie endokrynologiczne

Czas dojrzewania i czas przekwitania, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, to również okres wielu istotnych zmian, których skutkom negatywnym może zapobiec lub je złagodzić pomoc lekarza endokrynologa. W Szczecinie jest wiele gabinetów prywatnych oraz przychodni specjalistycznych, w których pacjenci mogą skonsultować niepokojące objawy i uzyskać pomoc.

Kiedy zgłosić się do endokrynologa w Szczecinie?

Przeciągające się problemy związane z obniżonym nastrojem i objawami somantycznymi powinny być skonsultowane z lekarzem endokrynologiem. W woj. zachodniopomorskim jest wielu specjalistów od chorób tarczycy przyjmujących prywatnie, dzięki czemu pacjenci mogą umówić się na wizytę na cito.

Złe samopoczucie wywołane oddziaływaniem w sposób nieprawidłowy na organizm zaburzonej gospodarki hormonalnej często doprowadza do konfliktów zawodowych, rodzinnych, trudności w wywiązywaniu się z dotychczasowych obowiązków. A to dodatkowo pogarsza sytuację i, niejednokrotnie, powoduje reakcję łańcuchową, w której nasze zachowanie i rezygnacja może pogarszać stan zdrowia, prowadzić do izolacji i depresji.W takim wypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem od tarczycy.

Wizyta u endokrynologa może być kluczowa do określenia przyczyn takiego stanu. Właściwe kontrolowanie zaburzeń wydzielania wewnętrznego może doprowadzić do poprawy stanu pacjenta i wyeliminować objawy nakierowujące na schorzenia psychiczne.

Choroby tarczycy a depresja – czy mają ze sobą związek?

Wiele osób lekceważy pierwsze symptomy chorobowe, upatrując w nich oznak zaburzeń psychicznych lub emocjonalnych. Zdarza się jednak, że obniżony nastrój, zmęczenie, zaburzenia pamięci czy lęki, mają związek z niedoczynnością tarczycy.

Endokrynolog, przyjmujący prywatnie, zapewni szybszą konsultację niż lekarz specjalista z placówki państwowej. Szybkość reakcji jest szczególnie istotna przy nasilonych objawach i wzmagających się problemach z codziennym funkcjonowaniem.

Lekarz endokrynolog w Szczecinie — jesteśmy dla ciebie!

W prywatnych gabinetach centrum PlusMed w Szczecinie rozumiemy to doskonale. Wesprzemy Cię opieką skoordynowaną wokół problemu zdrowotnego. Tutaj możesz skorzystać z porad endokrynologów w taki sposób, by sprawniej radzić sobie podczas terapii.

Przejdź do Gabinetu Endokrynologii dziecięcej

Jak przygotować się do wizyty?

Na konsultację z endokrynologiem należy przynieść aktualne wyniki badań. Szczególnie przydatne okaże się oznaczony poziom TSH, ft3, ft4 oraz przeciwciał anty – TPO. Pomocne okaże się również wynik badania USG tarczycy, jeżeli było wykonywane.

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało dodatkowych specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.