Lekarze prowadzący

< >

lek. med.Kamila Błudnicka-Wojtuń

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

badania kontrolne, szczepienia, bilanse

Pediatria

Pediatria jest dziedziną medycyny, która zajmuje się opieką i rozwojem dzieci oraz leczeniem chorób dziecięcych.

Czym zajmuje się lekarz pediatra?

Pediatra, podobnie jak internista, jest specjalistą posiadającym wiedzę z zakresu różnych dziedzin medycyny.

Lekarz ten zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem dzieci i młodzieży od niemowlęctwa, aż do 18. roku życia. Jest to lekarz, który stale czuwa nad rozwojem dziecka: udziela rodzicom porad dotyczących opieki nad niemowlętami i dziećmi, zleca i interpretuje badania okresowe, zleca szczepienia ochronne, czy też rozpoznaje zaburzenia rozwojowe.

Jakie choroby leczy pediatra?

Do chorób, które najczęściej leczy pediatra, należą: przeziębienie, grypa, schorzenia wieku dziecięcego typu: ospa wietrzna, odra, świnka, różyczka, czy szkarlatyna. Jednak lekarz ten rozpoznaje również choroby i wady serca, układu pokarmowego, moczowego, zmiany skórne, czy alergie.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do lekarza pediatry?

Do lekarza pediatry rodzice powinni zgłosić się zawsze, gdy zdrowie lub zachowanie dziecka budzi ich niepokój. Do objawów, z którymi rodzice najczęściej się zgłaszają, należą:

Jak przygotować się do wizyty?

Wizyta u pediatry nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak przychodząc na nią, warto pamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących objawów choroby.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie choroby Twojego dziecka będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.