W tym miejscu znajdziesz podstawowe informacje na temat tego: czym zajmuje się ortopeda, z jakimi objawami i dolegliwościami należy zgłosić się do tego lekarza specjalisty, oraz dowiesz się o naszej propozycji Indywidualnego Planu Leczenia. Możesz też od razu zapisać się na wizytę.
Badania i zabiegi
Konsultacja ortopedycznaLekarz ortopeda konsultuje dolegliwości ze strony układu stawów i kości. Diagnozuje przyczyny bólu, pogorszenia samodzielności poruszania się, sprawności stawów, właściwej postawy ciała i problemy związane z urazem w zakresie układu kostno-stawowego.
Czasem przyczyny wypływają z wieku, czasem z nieprawidłowej diety a czasem z nierozpoznanego schorzenia. Na zdrowie kości i stawów wpływa również zrównoważona dieta, zawierająca odpowiednią ilość białka, wapnia i witamin.
Są jednak takie choroby, które znacząco uszkadzają kości i mimo spożywanego wapnia nie pozwalają na jego odkładanie w kościach – np. przewlekła choroba nerek. Dlatego nie należy lekceważyć dolegliwości – warto je skonsultować z lekarzem specjalistą.
Kiedy długotrwale przyjmujesz leki przeciwbólowe (bez rozpoznania przyczyny bólu po dogłębnej diagnostyce), szkodzisz sobie podwójnie: nie wiesz, dlaczego ten ból się pojawia i dodatkowo przyjmujesz leki, które nie są obojętne dla Twojego organizmu. Należy uświadomić sobie, ze samo pozbycie się bólu może zniweczyć czas na rozpoznanie i leczenie właściwej choroby, w tym niekiedy nowotworów umiejscowionych w układzie kostnym, kręgosłupie itp.
Ból jest objawem pozytywnym i, zanim go usuniesz, znajdź jego przyczynę. Czasem rozpoznanie może nas zaskoczyć.
W Gabinetach PlusMed Szczecin dbamy o Twoją wygodę i bezpieczeństwo. Zapewniamy świadczenia w przestronnych, jasnych, dobrze wyposażonych i bezpiecznych pomieszczeniach. Zapewniamy przede wszystkim wsparcie zespołu specjalistów i profesjonalistów. Naszym celem, który skutecznie realizujemy, jest zapewnienie pacjentom ciągłości opieki i jej koordynowanie poprzez wsparcie innych specjalistów, tak by działanie było skuteczne i efektywne w jak najkrótszym czasie.
Jak przygotować się do wizyty?
Przed konsultacją ortopedyczną należy przypomnieć sobie, od jakiego czasu zmagamy się z dolegliwościami ze strony układu ruchowego. Przydatne będą również informacje np. o wcześniejszych złamaniach oraz historia chorób ortopedycznych w rodzinie.
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.
Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich, konsultacji z lekarzami innych specjalizacji lub rehabilitacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.