Lekarze prowadzący

< >

lek. med.Piotr Waliszewski

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

EKG, USG Dopplera

Zadbaj o serce po COVID-19

Przebycie COVID-19 może wiązać się z powikłaniami sercowo-naczyniowymi.
Dlatego tak ważne jest skontrolowanie stanu Twojego układu krążenia. Zapraszamy osoby, które przebyły COVID-19,
a w szczególności tych pacjentów, którzy przebyli COVID-19 objawowo lub cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Zadzwoń: tel. 606 996 299 lub napisz rejestracja@plusmed.szczecin.pl

 

Nasz specjalista kardiolog przyjmuje dorosłych i dzieci mierzące powyżej 150cm. Zapraszamy!

Kardiologia — prywatny lekarz kardiolog

Jest dziedziną medycyny, zajmującą się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych).

Jakie choroby diagnozuje i leczy kardiolog?

Czy wiesz, że według danych WHO choroby serca i naczyń krwionośnych są główną przyczyną przedwczesnej śmierci? Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego. Do jego zadań należy: profilaktyka, rozpoznawanie wad wrodzonych i nabytych serca oraz układu krążenia, ustalenie leczenia, jak również wspieranie pacjentów podczas rehabilitacji.

Choroby, którymi zajmuje się lekarz kardiolog:

Co powinno skłonić nas do wizyty u lekarza kardiologa?

Choroby serca i układu krążenia są zaliczane to grupy chorób cywilizacyjnych. Silny stres, siedzący tryb życia oraz nieprawidłowe odżywianie mają bardzo niekorzystny wpływ na kondycję naszego serca i układu krwionośnego. To sprawia, że tym bardziej powinniśmy być czujni i zwracać uwagę na wszelkie objawy, które mogą sugerować chorobę wieńcową. Objawami, które powinny skłonić nas do wizyty u kardiologa, są:

Badania i zabiegi kardiologiczne

EKG — elektrokardiografia jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, które wykonujemy w celu oceny pracy serca i wykrycia ewentualnych jej zaburzeń.
USG Dopplera – nieinwazyjne badanie pozwalające na dokładną ocenę stanu żył i tętnic.

Jak przygotować się na wizytę?

Na konsultację kardiologiczną należy zabrać ze sobą aktualne wyniki badań (jeżeli posiadamy) oraz wszelką inną dokumentację medyczną, zwłaszcza jeżeli są to wypisy ze szpitala lub informacje dotyczące przebytych zabiegów kardiologicznych.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.