Lekarze prowadzący

< >

lek. med.Joanna Wieczorek

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

Diagnozowanie i leczenie stanów przedcukrzycowych, cukrzycy, hipoglikemii, hiperglikemii

Diabetologia

Jest dziedziną medycyny, zajmującą się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

Jakie choroby diagnozuje i leczy lekarz diabetolog?

Jak można wywnioskować, lekarz diabetolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem cukrzycy, w jej różnych stadiach. Dlatego od diabetologa dowiemy się zarówno tego, jak zapobiegać cukrzycy – profilaktyka, jak również tego, w jaki sposób leczyć jej powikłania.

Diabetolog diagnozuje i leczy:

Warto wiedzieć, że cukrzycę dzieli się na dwa typy: cukrzyca typu 1 (nazywana często także cukrzycą insulinozależną) oraz cukrzyca typu 2 (cukrzyca insulinoniezależna). Cukrzyca należy do chorób nieuleczalnych – nie można jej zatrzymać ani całkowicie się z niej wyleczyć, a jedyne, co można zrobić, to spowolnić rozwój choroby. Dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie i odpowiednio dobrane leczenie, które sprawia, że objawy nie są tak nasilone i chorzy mogą prowadzić normalne i aktywne życie. Jeżeli ta choroba nie jest odpowiednio leczona, może prowadzić do bardzo poważnych powikłań typu: udary, amputacje kończyn, utrata wzroku, czy niewydolność nerek.

Co powinno skłonić nas do wizyty u lekarza diabetologa?

Cukrzyca może pojawić się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Do objawów, które mogą sugerować cukrzycę, należą:

Jak przygotować się do wizyty?

Wybierając się na wizytę u diabetologa, dobrze jest przynieść dokumentację medyczną, listę zażywanych leków oraz dzienniczek pomiaru cukru, jeśli taki był prowadzony.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.