Lekarze prowadzący

< >

lek. med.Iga Stasierska-Jachimowicz

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

dermatoskopia, zabiegi kriochirurgiczne

Dermatologia

Jest dziedziną medycyny, zajmującą badaniem, diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry oraz jej przydatków, czyli włosów i paznokci.

Jakie choroby leczy lekarz dermatolog?

Lekarz dermatolog, oprócz leczenia i diagnozowania następujących chorób typowo skórnych typu:

Zajmuje się również leczeniem chorób wenerycznych typu:

Co powinno nas skłonić do wizyty u dermatologa?

Z własnego doświadczenia wiemy, że część zmian, jakie pojawiają się na skórze, jest całkowicie niegroźna – jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi sami i znikają po kilku dniach. Do zmian tego typu należą otarcia skóry, czy ślady po ukąszeniach owadów. Tym, co powinno nas skłonić do wizyty u lekarza, jest pojawienie się nietypowej zmiany, która utrzymuje się dłużej niż kilka dni. Jeśli występują przy tym objawy nieswoiste typu podwyższenie temperatury, czy złe samopoczucie, wizyta u dermatologa jest nieodzowna i do lekarza należy się zgłosić jak najszybciej. Do zmian skórnych, które powinny nas zaniepokoić, i które są podstawą do odbycia konsultacji dermatologicznej, należą:

Lub inna zmiana skórna, która wywołuje w nasz niepokój.

Badania i zabiegi, jakie przeprowadzamy w naszym gabinecie

Dermatoskopia – badanie.

Dermatoskopia stanowi podstawowe badanie dermatologiczne i jest nieinwazyjnym oraz bezbolesnym badaniem przeprowadzanym za pomocą dermatoskopu. Dzięki temu badaniu lekarz może obejrzeć zmiany skórne w dużym powiększeniu, co znacznie ułatwia postawienie diagnozy.

Kriochirurgia – zabiegi.

Kriochirurgia wykorzystywana w dermatologii polega na usuwaniu zmian chorobowych poprzez wykorzystanie niezwykle niskich temperatur. W zależności od metody, zmienione chorobowo tkanki zostają poddane wymrożeniu np. poprzez natrysk ciekłym azotem.
W dermatologii kriochirurgia wykorzystywana jest do leczenia m.in. takich schorzeń jak:

Kriochirurgia jest małoinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, iż zabiegi można powtarzać wielokrotnie, zwłaszcza gdy zawodne okażą się inne formy leczenia.

Jak przygotować się do wizyty?

Wybierając się na konsultację dermatologiczną, należy przypomnieć sobie od jakiego czasu zmagamy się z problemami skórnymi i czy w czasie ich pojawienia się zaczęliśmy stosować np. nowe kosmetyki lub zaczęliśmy spożywać nowe produkty, które mogły podrażnić skórę lub wywołać reakcję alergiczną