Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Katarzyna Turek - Urasińska

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

dermatoskopia, zabiegi kriochirurgiczne

Dermatologia

Dermatologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry ( również włosów i paznokci). Konsultacji dermatologicznej wymagają osoby z wszelkiego rodzaju zmianami na skórze, ponieważ mogą to być zarówno zwykłe stany zapalne mieszków włosowych lub uciążliwy trądzik młodzieńczy ale niektóre z drobnych zmian skórnych to objawy poważnych i długotrwałych zmian atopowych a niekiedy groźnych zmian nowotworowych.

Wczesna, skuteczna i szybka diagnostyka chorób skóry pozwala uniknąć ciężkich powikłań i długotrwałych zmian a w przypadku nowotworów skóry ratuje po prostu życie.

Leczenie podjęte w odpowiednim czasie skraca dyskomfort odczuwany przez pacjenta i zmniejsza ryzyko powikłań. Młodym osobom w przypadku leczenia uciążliwego trądziku niejednokrotnie pozwala znacznie poprawić samoocenę i utrzymać dotychczasowy styl życia.

Choroby skóry

Choroby skóry mogą być objawem innych schorzeń i konieczna jest pomoc innego specjalisty celem dalszej diagnostyki.

Wiek , narażenie na warunki zewnętrzne, poziom higieny oraz dbałość o skórę i przyzwyczajenia mimiczne mają wpływ na zmiany w skórze związane z jej nawodnieniem, łuszczeniem, wiotkością, poziomem napięcia, powstawaniem zmarszczek w określonych miejscach czy zmianą kolorytu. Podczas konsultacji dermatologicznej lekarz oceni zmiany i zaproponuje działania, środki, zabiegi lub leki , które wzmocnią tkanki i pozwolą ograniczyć objawy .

Jak przygotować się do wizyty?

Wybierając się na konsultację dermatologiczną, należy przypomnieć sobie od jakiego czasu zmagamy się z problemami skórnymi i czy w czasie ich pojawienia się zaczęliśmy stosować np. nowe kosmetyki lub zaczęliśmy spożywać nowe produkty, które mogły podrażnić skórę lub wywołać reakcję alergiczną