Opanuj swoje nadciśnienie

Znajdź przyczynę nieprawidłowego ciśnienia krwi i zastosuj odpowiednie leczenie

 

Umów się na wizytę
Rejestracja telefoniczna: 606 996 299 Koszt pierwszej i kolejnych wizyt: sprawdź ceny

 

Gdzie przyjmuje lekarz hipertensjolog?

Placówka PlusMed w Śródmieściu
ul. Ku Słońcu 23/24,
71-073 Szczecin

 

Nadciśnienie – cichy zabójca

Szacuje się, że Polsce nadciśnienie tętnicze dotyczy co najmniej 10,5 mln Polaków, jednak tylko połowa z nich wie, że jest chora. Czy wiesz, że długotrwałe, nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do zmian miażdżycowych, upośledzenia pracy nerek, czy przerostu komory serca?
Dlatego, jeśli masz, lub podejrzewasz, że możesz mieć, problem z nadciśnieniem tętniczym, umów się na wizytę do hipertensjologa.

Kontynuuj czytanie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czym dokładnie zajmuje się hipertensjolog oraz w jakim przypadku należy się zgłosić do tego specjalisty, aby uniknąć groźnych powikłań, będących skutkiem nieleczonego nadciśnienia tętniczego.

Czym zajmuje się hipertensjolog?

Hipertensjolog jest lekarzem specjalistą zajmującym się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem nadciśnienia tętniczego. Hipertensjologia, jako oddzielna specjalizacja w Polsce funkcjonuje dopiero od 2006 roku.

Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u hipertensjologa?

Przede wszystkim wielokrotnie powtarzające się podwyższone wyniki pomiaru ciśnienia tętniczego – nadciśnieniem określa się ciśnienie tętnicze skurczowe o wartości powyżej 140 mm Hg i rozkurczowe o wartości powyżej 90 mm Hg. Jednak nie jest to jedyne wskazanie. Mniej oczywistymi objawami, które powinny skłonić do rozważenia wizyty u hipertensjologa, są:

Jakie wyróżniamy rodzaje nadciśnienia tętniczego?

Najogólniej, nadciśnienie dzielimy na pierwotne zwane też samoistnym, oraz wtórne. Nadciśnienie tętnicze pierwotne, charakteryzuje się brakiem określonej przyczyny somatycznej. Może być wywołane np.:

W łagodnych przypadkach leczenie nadciśnienia tętniczego pierwotnego może odbywać się nawet bez pomocy leków, w pierwszej kolejności, skupiając się na zmianie trybu życia chorego – wprowadzeniu zdrowszej diety, zwiększeniu aktywności fizycznej, czy zerwaniu z nałogiem plenia papierosów.
Nadciśnienie tętnicze wtórne jest konsekwencją głębiej ukrytej choroby i może być wywołane przez:

W tym przypadku najistotniejsze jest znalezienie przyczyny, ponieważ prawidłowe zdiagnozowanie oraz wyleczenie choroby, która leży u podstaw nadciśnienia tętniczego wtórnego, powinno również rozwiązać problem z samym nadciśnieniem.

Kto jest najbardziej narażony na zachorowanie?

Nadciśnienie tętnicze zwykle dotyka osób w średnim i starszym wieku, bywa jednak, że rozwija się również u młodzieży, a nawet dzieci. Grupę narażoną za nadciśnienie stanowią też osoby po inwazyjnych zabiegach operacyjnych oraz kobiety w ciąży.

Dlaczego warto zadbać o prawidłowe ciśnienie tętnicze?

Niezdiagnozowane i nieleczone nadciśnienie tętnicze może skutkować różnego rodzaju powikłaniami, do których należą:

Dlatego, jeśli masz objawy sugerujące pojawienie się nadciśnienia tętniczego lub jesteś osobą z grupy podwyższonego ryzyka, nie zwlekaj. Zapisz się na wizytę do hipertensjologa.

Wizyta i co dalej? Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia

W przypadku, gdy diagnozowanie i leczenie Twojego przypadku będzie wymagało specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.