Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Michał Puszyński

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

badania profilaktyczne, badania diagnostyczne: fizykalne, obrazowe

Urologia

Urologia jest dziedziną medycyny, zajmującą się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn i układu moczowego kobiet.

Czym zajmuje się lekarz urolog?

Do podstawowych zadań lekarza urologa należy diagnostyka i leczenie wszelkich chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz chorób układu moczowego u kobiet.

Do chorób, które leczy i diagnozuje ten lekarz specjalista, należą:

 

Choroby w obrębie układu moczowego:

 

Choroby w obrębie układu płciowego u mężczyzn:

Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u urologa?

Układ moczowy człowieka spełnia bardzo ważną funkcję – odprowadza z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Warto również dodać, że układ moczowo-płciowy, ze względu na swoją specyfikę, wykazuje dużą podatność na infekcje, a uszkodzenia, zapalenia i silne infekcje w obrębie układu moczowego mogą doprowadzić nawet do zatrucia organizmu. Inna sprawa, że schorzenia te są zazwyczaj bolesne i niekomfortowe dla pacjenta, więc tym bardziej należy jak najszybciej skorzystać z porady specjalisty.
Zdajemy sobie sprawę, że nawet sama myśl o wizycie u lekarza urologa może wywołać poczucie dyskomfortu. Ze swojej strony pragniemy zapewnić, że nasi lekarze robią wszystko, by podczas wizyty zapewnić pacjentom maksymalny komfort i dyskrecję.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u urologa?

Do dolegliwości, które powinny skłonić do wizyty u urologa, należą między innymi:

 

U kobiet i mężczyzn:

 

U mężczyzn:

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Jeśli jest taka możliwość, na wizytę prosimy przynieść wyniki aktualnych badań: moczu, krwi, czy obrazowego badania układu moczowego. Warto też spisać nazwy przyjmowanych leków.

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało specjalistycznych badań lekarskich lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.