Lekarze prowadzący

< >

mgr fizjoterapiiKarol Waldon

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

fizjoterapia neurologiczna, neuromobilizacja

Świadczeń udziela mgr fizjoterapii Karol Waldon. Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologicznej. W codziennej pracy zawodowej opiekuje się pacjentami po udarach, z niedowładami i dysfunkcjami a także osobami z chorobami neurologicznymi – m.in. stwardnienie rozsiane. Profesjonalnie zajmuje się również fizjoterapią po zabiegach ortopedycznych i chirurgicznych (protezy, blizny).

Posiada m.in. ukończony podstawowy kurs 100 godzinny rehabilitacji metodą PNF (proprioceptive neuromuscular facilitation), sensoryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa.

Czym jest fizjoterapia i na jakiej zasadzie działa?

Warto wiedzieć, że fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych. Jest to nauka o metodach leczenia środkami naturalnymi, takimi jak ruch oraz bodźce: termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, czy świetlne.

Fizjoterapeuta zajmuje się przyspieszeniem powrotu do zdrowia pacjenta w przypadku dolegliwości takich jak:

Metody fizjoterapeutyczne, z jakich mogą skorzystać nasi pacjenci:

Rehabilitacja ortopedyczna.

Jak ważna jest sprawność ruchowa wie każdy, kto choć raz doznał unieruchomienia w wyniku złamania kości lub choroby reumatycznej. W takiej sytuacji najbardziej dotkliwy jest brak samodzielności w wykonywaniu najprostszych czynności. W takim przypadku, by przywrócić sprawne funkcjonowanie narządów ruchu, które zostało zakłócone w wyniku urazów, chorób lub wad wrodzonych, stosujemy rehabilitację ortopedyczną.

Ten rodzaj rehabilitacji jest dla osób, które:

Na czym polega?

Na kompleksową rehabilitację ortopedyczną składa się: kinezyterapia – gimnastyka lecznicza, fizykoterapia oraz masaż.

Terapia manualna

Czy wiesz, że według badań, aż 60-90% społeczeństwa przynajmniej raz cierpiało z powodu bólu kręgosłupa? Dlatego terapia manualna najczęściej stosowana jest do leczenia tego typu schorzeń, przez co często mylona jest z kręgarstwem. Różnica jest jednak znacząca – terapia manualna oparta jest na naukowych metodach i zajmują się nią wykwalifikowani fizjoterapeuci. Terapia manualna jest częścią rehabilitacji ortopedycznej.

Dla kogo?

Terapia manualna jest dla Ciebie, jeśli:

 

Na czym polega terapia manualna?

Jak sama nazwa mówi, jest to terapia, która opiera się na wykorzystaniu rąk człowieka, w tym przypadku wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Wykorzystując znajomość fizjologii i zasad biomechaniki, terapeuci wpływają poprzez odpowiednie działania manualne na poszczególne elementy aparatu ruchowego pacjenta, a więc: stawy, więzadła, mięśnie, ścięgna i nerwy obwodowe. W terapii manualnej wykorzystuje się cały wachlarz odpowiednich technik, chwytów i pozycji ułożeniowych pacjenta. Wszystko po to, by przywrócić poszczególnym elementom układu ruchu ich właściwą pozycję i odpowiedni stan.

Kinesiotaping

W naszym gabinecie rehabilitacyjnym stosujemy również kynesiology taping – oklejanie ciała bawełnianymi plastrami medycznymi z klejem akrylowym, które swoją strukturą i grubością przypominają ludzką skórę. Metoda ta może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie rehabilitacji ortopedycznej.

Dla kogo?

Dla Ciebie, jeśli:

Działanie.

Odpowiednio nałożone plastry przyczyniają się do poprawy krążenia oraz skuteczniejszego odprowadzenia limfy, dzięki czemu: przyspieszają procesy regeneracji, zmniejszają obrzęki oraz stopień odczuwania bólu.

Neuromobilizacja

Neuromobilizacja jest manualną terapią układu nerwowego. Terapia ta działa bezpośrednio na układ nerwowy człowieka – ośrodkowy i obwodowy oraz jego narządy odbiorcze, czyli mięśnie i organy wewnętrzne.

Dla kogo?

Dobroczynne działanie zabiegów neuromobilizacji jest bardzo szerokie. Te zabiegi są dla Ciebie, jeśli:

Na czym polega?

W pierwszej kolejności terapeuta bada funkcjonowanie nerwu i ustala przyczynę zaburzenia przewodnictwa, następnie przechodzi do zastosowania odpowiednich technik, które będą skuteczne w danym przypadku. Celem neuromobilizacji jest: poprawa elastyczności oraz ukrwienia tkanki nerwowej, usprawnienie mechanizmów obronnych i naprawczych oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych, co prowadzi do odzyskania pełnej sprawności i powrotu do zdrowia.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych w PlusMED?

Nasi dotychczasowi pacjenci najbardziej cenią w nas:

Wizyta i co dalej?
Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że Twoja rehabilitacja będzie długotrwała, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, jakie zabiegi będą wykonywane, w jaki sposób będą rozłożone w czasie oraz ile będzie Cię to kosztować.