Gabinet Chirurgii Ogólnej

Do zabiegów przeprowadzanych w Gabinecie Chirurgii Ogólnej należą:


Gabinet Endokrynologiczny oraz Gabinet Endokrynologii Dziecięcej

USG tarczycy – badanie to służy do oceny wielkości, położenia oraz oceny morfologicznej tarczycy i stanowi podstawę w obrazowaniu jej chorób.


Gabinet Hipertensjologiczny

EKG – elektrokardiografia jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, które wykonujemy w celu oceny pracy serca i wykrycia ewentualnych jej zaburzeń.
USG Dopplera – nieinwazyjne badanie pozwalające na dokładną ocenę stanu żył i tętnic.


Gabinet Ortopedyczny

USG stawów biodrowych u niemowląt.


Gabinet Proktologiczny

Badania:

ERUS – USG anorektalne – badanie ultrasonograficzne, które polega na doodbytniczym wprowadzeniu specjalnej sondy USG. Badanie to pozwala na bardzo dokładnie zobrazowanie nieprawidłowości w obrębie odbytu i odbytnicy, a w niektórych przypadkach także gruczołu krokowego (prostaty). Dzięki temu możemy dobrać najlepszą metodę leczenia dla Ciebie.

Rektoskopia – jest badaniem endoskopowym przeprowadzanym za pomocą rektoskopu. Dzięki temu badaniu możemy dokonać dokładnej oceny końcowego odcinka dolnej części przewodu pokarmowego – okrężnicy esowatej, odbytnicy oraz kanału odbytu. Widzimy stan morfologiczny błony śluzowej badanego odcinka oraz ewentualne zmiany o podłożu zapalnym, wrzodowym czy nowotworowym. Jeśli zaistnieje taka konieczność, możemy również pobrać materiał do badania histopatologicznego.

Anoskopia – badanie proktologiczne polegające na oglądaniu końcowego odcinka odbytnicy za pomocą wziernika, tzw. anoskopu. Pozwala na ocenę zmian w błonie śluzowej kanału odbytu i jest szczególnie pomocna w diagnostyce przetok okołoodbytowych oraz hemoroidów.

Badanie per rectum – jest jednym z podstawowych badań wykonywanych w proktologii. Badanie to odbywa się palcem przez odbyt i umożliwia ocenę stanu m.in. odbytu oraz odbytnicy.

Zabiegi:


Gabinet Rehabilitacji Proktologicznej

W naszym gabinecie wykorzystujemy dwa rodzaje sprzętów medycznych.

Pierwszym jest EMG biofeedback, który służy do:

diagnozy – przy jego pomocy jesteśmy w stanie dokładnie zdiagnozować poziom kontroli konkretnych partii mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe trzymanie moczu i kału,
nauki kontroli skurczu mięśni – urządzenie to pozwala na wizualizację aktywności mięśni na ekranie komputera w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz na bieżąco korygować aktywność skurczową mięśnia, widząc na ekranie to, czego nie jesteś w stanie odczuć.

Drugim jest elektrostymulator.

Urządzenie to służy do pomocy w samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń w domu. Składa się z niewielkiego panelu sterującego oraz elektrod – dysponujemy elektrodami samoprzylepnymi, które wyglądają jak plastry, dopochwowymi oraz doodbytniczymi. Na pierwszej wizycie dokładnie zapoznajemy Cię z zasadą działania tego urządzenia oraz uczymy, w jaki sposób prawidłowo go używać.


Gabinet Pulmonologiczny

Spirometria – jest to badanie, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego.

USG płuc – jest to innowacyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na szybkie, bezpiecznie i pewnie rozpoznanie chorób płuc. Dzięki temu, że jest bezinwazyjna, z powodzeniem możemy zastosować ją również u dzieci.


Badania laboratoryjne:

Moczu: badanie ogólne, mikroalbuminy w moczu

Badania biochemiczne:

Czynniki reumatoidalne:

Endokrynologia – hormony:

Hematologia:

Serologia grup krwi
Badanie grupy krwi i RH