Lekarze prowadzący

< >

dr n. med.Małgorzata Noceń-Piskorowska

Rejestracja telefoniczna

Badania i zabiegi

spirometria, USG płuc

Pulmonologia

Jest to dział medycyny, który za zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego, w szczególności oskrzeli i płuc.

Jakie choroby leczy lekarz pulmonolog?

Warto pamiętać, że pulmonolog zajmuje się zdrowiem całego układu oddechowego, także jamy ustnej i nosowej. Jednak faktem jest, że w większości przypadków lekarz pulmonolog diagnozuje i leczy poważne choroby płuc, typu:

Co powinno nas skłonić do wizyty u pulmonologa?

Ponieważ infekcje dróg oddechowych należą do najczęściej spotykanych schorzeń, leczeniem większości z nich poradzi sobie lekarz rodzinny. Są jednak pewne symptomy, które powinny nas skłonić do wizyty u specjalisty. Tymi objawami są:

Badania i zabiegi.

Nasi pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej diagnostyki układu oddechowego. W PlusMED przeprowadzamy:

Spirometria – jest to badanie, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego.

USG płuc – jest to innowacyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na szybkie, bezpiecznie i pewnie rozpoznanie chorób płuc. Dzięki temu, że jest bezinwazyjna, z powodzeniem możemy zastosować ją również u dzieci.

Jak przygotować się do wizyty?

Wybierając się na konsultację pulmonologiczną, przygotujmy spis przyjmowanych leków oraz innych suplementów. Dla lekarza przydatne będą również informacje o tym, w jakich sytuacjach nasilają się problemy z oddychaniem. W niektórych przypadkach tego typu objawy mogą być jedynie silną reakcją alergiczną np. na pyłki roślin.

Nasza propozycja – Indywidualny Plan Leczenia.

Jeśli okaże się, że diagnozowanie i leczenie Twojej choroby będzie wymagało dodatkowych specjalistycznych badań lub konsultacji z lekarzami innych specjalizacji, możemy zaproponować Ci sporządzenie Indywidualnego Planu Leczenia. Dzięki niemu będziesz wiedział, co należy zrobić – do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać oraz jak będzie to wszystko rozłożone w czasie i ile będzie Cię to kosztować.